Mediacentrum
Kolik lze vydělat na pronájmu bytu. Lidové noviny, 6.2.2007
Zajímá vás, kolik byste ve vašem městě ročně utržili za pronájem třípokojového bytu? Vytvořili jsme modelový příklad, zjistili jsme průměrný měsíční nájem v daném městě, od něj odečetli všechny náklady a výslednou částku ještě zdanili. Poslední údaj v tabulce tedy vypovídá o tom, kolik by majitel bytu na pronájmu ročně vydělal.

Jak přesně jsme postupovali:

* Počítali jsme s cenou bytu 3+1,...
Bydlet ve vlastním? Nyní je šance. Pražský deník. 26. 1. 2007
Petr Vančura

Situace na realitním trhu v Praze a středočeském kraji byla v roce 2006 plná překvapení. Letos můžeme s jistotou očekávat určitou stabilizaci, kterou naznačil už vývoj v posledním čtvrtletí minulého roku.

Poptávka se změnila

Byty, rodinné domy a pozemky jdou v poslední době na odbyt. Přidávají se k nim i rekreační nemovitosti, zejména v dostupné vzdálenosti od Prahy. Na...
Novinka: Regulované nájemné na prodej. Lidové noviny. 16. 1. 2007
Nájemníci pouštějí byty, které si i několik let drželi. Teď už se jim to ale nevyplatí. Majitelé domů zase shánějí nájemníky, kterým by - za tučné odstupné - ponechaly regulované činže.

Kolik zaplatím na nájemném v roce 2010? To teď zajímá asi většinu nájemníků, kteří dosud platí regulované nájemné. Odpověď na tuto otázku ale řadu z nich zaskočí. Pak začnou zvažovat, jestli v bytě zůstat. A...
Rodinný dům za cenu bytu, Lidové noviny. 17. 10. 2006
Rodinný dům za cenu bytu? Jestliže chcete nový, v okolí Prahy, počítejte s částkou okolo tří milionů korun. Nebo si nechte navrhnout tzv. rostoucí dům.

Pokud uážíme, že v našem hlavním městě se ceny nových bytů o rozloze okolo 100 metrů čtverečních pohybují od 3 miliónů výše, vyjde pořízení srovnatelně velkého rodinného domu na přibližně stejné peníze.

Na cenu bytu, stejně jako domu, má...
Sídliště: Ceny bytů rostou, Lidové noviny, 13.6.2006
Více než třetina českých rodin bydlí na sídlišti.

Například v metropoli žije v panelových sídlištích 40 procent Pražanů, v Ostravě dokonce 55 procent obyvatel města.

Zkrátka bydlení na sídlišti (a nejen panelovém) je v České republice rozšířené. V dnešní příloze Bydlení proto přinášíme podrobný průzkum cen bytů na českých sídlištích ve všech krajských městech. Dozvíte se také, jaká sídliště...
Menší byt je lepší investice. Lidové noviny, 13.6.2006
Bydlíte na sídlišti v některém z našich krajských měst a zajímá vás, jak se bude cena vašeho bytu vyvíjet v příštích letech, nebo zda se vůbec vyplatí investice do bytu na sídlišti? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v následujícím článku.


Praha: menší byt je dražší, ale lépe se pronajímá

Obecně prý platí, že lepší investice za účelem pronájmu - nebo podnájmu - je do menších...
Výnosné spoření má punc jistoty, deníky Bohemia a Moravia, příloha Penzijní připojištěn, 10. 4. 2006
Václav Hosnedl

V poslední době se stále častěji hovoří o penzijním připojištění jako o vysoce vhodné formě spoření na penzi. Ve světě je toto připojištění už zcela běžnou záležitostí, o jehož výhodách nelze pochybovat.
V roce 1994 byl také u nás schválen zákon o penzijním připojištění, na jehož základě u nás působí řada penzijních fondů.

K čemu je dobré penzijní připojištění
Penzijní...
Kam se vyplatí investovat, Lidové noviny, příloha Bydlení, 18.4.2006
Kam se vyplatí investovat


Brno
Byty:
+Zájem je o byty s terasami a parkovacím stáním, zvláště na tzv. dobrých adresách, jako je Masarykova čtvrť nebo Žabovřesky. Populární jsou i Černá pole, části Lesné a Králova pole, kde očekáváme roční nárůst cen 4-7%.
-Klesá zájem o byty na přeplněných sídlištích.

Nájmy:
Zájem o menší byty trvá. Výnosnost takové investice se...
Zájem o garsonky polevuje, Lidové noviny, 4.4.2006
Metr čtvereční jednopokojového bytu vyjde o 10, v některých městech až o 30 procent dráž než u bytu třípokojového. I to je důvod, proč řada lidí dává přednost při koupi či pronájmu bytu většímu.

Až o 11 tisíc korun více zaplatí kupující v našem hlavním městě za jeden metr čtvereční jednopokojového bytu v porovnání s bytem třípokojovým. Podobná situace je i v dalších městech ČR. V Brně...
Co by měl vědět zájemnce o hypotéku? Deníky Moravia a Bohemia, 13.3.2006
Někteří zájemci o hypotéku si dost dobře neuvědomují, že kromě dostatečné solventnosti musí být ještě pojištění.

Václav Hosnedl

Základním znakem hypotéky je, že úvěr bývá zpravidla zajištěn zástavou nemovitosti. Žadatel o úvěr tedy musí splnit současně dvě podmínky – mít dostatečnou bonitu a vhodnou nemovitost na zástavu.
Nemusí se přitom jednat pouze o nemovitost pořizovanou z...
Finance na bydlení? Stačí si vybrat. Deníky Moravia a Bohemia, 27.2.2006
K pořízení vlastního bydlení stále více lidí využívá úvěrů. Není divu, vždyť jen mizivé procento lidí má vlastní prostředky na tak náročnou investici.

Vladimír Jelínek

Úvěry určené pro bydlení patří k absolutně nejvýhodnějším na našem trhu, zejména co se týká úrokové sazby, tak i možnosti odpočtu zaplacených úroků od daňového základu. Úvěry na bydlení můžeme rozdělit do dvou kategorií, a to...
Na co dát pozor při koupi nového bytu, vysílání ČRo 1, 25.1.2006
Hostem pravidelného vysílání rubriky Spotřebitelský servis byl Ing. Vladimír Veselský z RK Nejlepší bydlení.
----------------------------------------------------------
Novostavby patří obecně k nejvýhodnějším investicím do nemovitostí. Při koupi nového bytu je zjevné, že nebudeme muset řešit opravy a další investice, které je třeba zohlednit při koupi staršího bytu.

Vybavení v...
Nejlepší investice do nemovitostí, Lidové noviny, příloha Bydlení, 24.1.2006
Investiční tipy
Do jaké nemovitosti, v jaké čtvrti či ulici se vyplatí investovat v jednotlivých krajských městech ČR? Oslovili jsme realitní kanceláře, které v daných městech působí, a sestavili jsme přehled investičních tipů.

BRNO
Byty
plus
Jako investici realitní makléři rozhodně doporučují koupi spíše cihlového než panelového bytu. Nejlepší investicí je samozřejmě koupě bytu v...
Při vybírání hypotéky je nutné počítat, deníky Bohemia a Moravia, 30.5.2005,
Lenka Milotínská - Souii

Při pořizování vlastního bydlení sázejí lidé na banky a jejich hypoteční úvěry. Podle čeho si vybrat co nejvýhodnější podmínky financování nemovitosti?
Pokud si chcete vzít hypotéku, musíte splňovat dvě podmínky.
Mít dostatečný příjem na splácení úvěru
Mít k dispozici nemovitost v odpovídající ceně, kterou je možné ve prospěch banky zastavit.Cenu pak stanoví odhadci...
Jaké nemovitosti se nejlépe prodávají, 27.5.2005, Večerník Praha - Reality kontakt.
Jsou dnes výhodné pronájmy nemovitostí? Poptávka po pronájmech je na trhu stále vysoká. O jaké pronájmy je největší zájem a co všechno ovlivňuje jejich cenu – na to jsme se ptali Pavla Trávníčka z RK Nejlepší bydlení.

1/ Jak vypadá současný realitní trh, pokud jde o pronájmy? O jaké nemovitosti je především zájem ?

U trhu s pronájmy je nutné rozlišovat mezi krajskými a ostatními městy. U...
O rekreační bydlení je na trhu zájem, Peníze a my, 18.5.2005
Ve vlastnictví chat a chalup dosahují Češi světového prvenství. Jestliže se před několika lety snažila většina národa strávit dovolenou převážně v zahraničí, v poslední době se situace poněkud změnila a zájem o chaty a chalupy opět vzrůstá. O tom, jak vypadá trh s realitami v této oblasti jsme hovořili s Vladimírem Veselským, ředitelem realitní kanceláře Nejlepší bydlení.

Je v...
Bydlení v centrech měst, Lidové noviny, 19.4.2005
BRNO

Co je považováno v Brně za centrum?
V Brně hovoříme o centru a o širším centru. Centrum Brna je tvořeno především propojením tříd Česká - Masarykova - Hlavní nádraží a většina ulic v této části města jsou pěší zóny. Za širší střed, který je taky velmi atraktivní, se považuje zejména severní část města kolem ulic, Milady Horákové, Lidická, Veveří, Údolní.

Orientační...
Nová naděje pro panelové domy, Lidové noviny, 22.3.2005
Tuzemské panelové domy zlevňují

Byty v panelácích jsou stále v Česku nejdostupnějším a nejprodávanějším typem nemovitosti. Jejich ceny spadly za poslední rok o pětinu. Podle odborníků budou v příštích letech zlevňovat už jen mírně. "V současnosti neočekáváme dramatické změny v cenách panelových bytů, kromě bytů, jež jsou stále předraženy. Jejich majitelé jaksi nechtějí vzít na vědomí,...
Tržní nájmy po uvolnění nezdraží, Lidové noviny, 15. 3. 2005
Ministerstvo pro místní rozvoj dokončuje zákon o nájemném, který by měl řešit i deregulaci.Podle ministra Paroubka by nájmy neměly růst o více než 8% ročně. Co by se stalo, kdyby stát regulaci ze dne na den zrušil?

Z průzkumu, který provedly LN v krajských městech ČR vyplývá, že deregulace nájmu o osm procent ročně by zpočátku neměla na tžní nájmy žádný vliv. Časem by se však mohly začít tržní...
Vlastní bydlení? Chce to spočítat. Deníky Bohemia a Moravia, 28.2.2005
Jak nejlépe pořídit vlastní bydlení?

Dana Hermanova

Investice do vlastního bydlení patří mezi ty náročnější. Jestliže přemýšlíte o koupi bytu, možná jste si již spočítali, že za tržní nájemné byste byli schopni splatit vlastní byt přibližně za 10 let. Podívejme se proto na možnosti, které se v této situaci nabízí využít:

Pro názornost si vezmeme mladou rodinu s jedním dítětem:
Rodina...
Největší zájem je o malé byty a starší domy. MF Dnes, 23.2.2005
Ceny nemovitostí určuje atraktivita polohy, její okolí a technický stav.

1. Jak se v současnosti vyvíjí ceny rodinných domů? Je možné určit, o kolik vzrůstá ročně jejich tržní hodnota?

Meziročně vzrostou ceny rodinných domů v průměru o 0-10% své původní
hodnoty. Je samozřejmě nutné přihlédnout k regionu, ve kterém se nacházejí. Ceny rostou nejvíce tam, kde se po nich zvyšuje...
Kdo platí provizi za prodej bytu, MF Dnes, 12. 1. 2005
Realitní rady
Stěhuji se z Prahy do Brna a zároveň v Praze prodávám svoji nemovitost a kupuji jinou v Brně. Udivilo mě, že vždy musím platit provizi já. Proč?

P. Kolář, Brno

Narážíte zřejmě na skutečnost, že v Praze platí provizi obvykle prodávající a v Brně kupující. Bohužel je Brno a jeho okolí velkou výjimkou ve způsobu placení provize. V Brně a jeho blízkém okolí je totiž zvykem, že...
Co rozhoduje o koupi bytu, Deníky Bohemia a Moravia, Peníze a my, 24. 1. 2005
Ing. Vladimír Veselský

Český realitní trh s byty se už dávno vzpamatoval ze situace, kterou zažíval po dobu několika let před vstupem do Evropské unie. Obecně tehdy panoval názor, že ceny bytů se vstupem ČR do EU výrazně porostou. V té době proto kupovali lidé bez uvážení téměř všechno, aniž by příliš přihlíželi ke stavu samotného bytu, zjišťovali si stav celého domu nebo to, jak vypadá...
Nebojte se úvěrů poskytnutých na bydlení, Deníky Bohemia a Moravia, Peníze a my, 13.12.2004
Se zájemci o úvěry na bydlení se roztrhl pytel. Mnoho rodin chce mít vlastní střechu nad hlavou a hledá pro pořízení nemovitosti co nejvýhodnější podmínky jejího financování. Jaké mají možnosti? A jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Ing. Dana Hermanová

V zásadě je možné rozdělit úvěry na hypoteční a úvěry ze stavebního spoření.

Hypoteční úvěr (účelový): poskytuje banka pouze na...
Úvěrové pojištění je nutné, Peníze a my, 22. 11. 2004
Každý, kdo uvažuje o hypotéce nebo větším úvěru, by měl mít dostatek odpovědnosti k sobě a svým blízkým a pojistit se. Hovořili jsme o tom s Danou Hermanovou, finanční poradkyní realitní společnosti Nejlepší bydlení.

Kdo si chce vzít hypotéku, pak by měl již předem počítat s tím, že banka může chtít pojištění úvěru. O co se vlastně jedná?

Pojištění úvěru je životní pojištění...
Pět rad pro správné označení nemovitosti, MF Dnes, 20. 10. 2004
Na otázky čtenářů MF DNES odpovídá Vladimír Veselský, ředitel realitní kanceláře Nejlepší bydlení.

Kupuji starší rodinný dům a nevím, co všechno má obsahovat kupní smlouva, především co se týká správného označení budov a pozemků.

V kupní smlouvě musíme uvádět všechny smluvní strany, myšleno tedy kupující a prodávající (jméno, adresa, rod. číslo, resp. obchodní firma, sídlo, IČO,...
S kvalitou rostou i ceny za bydlení, Peníze a my, 15. 11. 2004
Podmínky pro bydlení v České republice se téměř dají srovnat se situací v zemích Evropské unie. Zvyšuje se kvalita bydlení a zároveň rostou ceny, které je třeba za střechu nad hlavou zaplatit. Hovořili jsme o tom s Lubošem Koutníkem, jední z oblastních ředitelů realitní kanceláře Nejlepší bydlení.

Jak bychom mohli definovat složení bytového fondu u nás?
Bytový fond je tvořen z 51 %...
Kupujete nový byt? Buďte opatrní, Deníky Bohemia a Moravia, 11. 10. 2004
Vladimír Veselský, RK Nejlepší bydlení

Novostavby patří obecně k nejvýhodnějším investicím do nemovitostí. Při koupi nového bytu je zjevné, že nebudeme muset řešit opravy a další investice, které je třeba zohlednit při koupi staršího bytu.

Vybavení v ceně
Vedle použitých materiálů jde zejména o druh vytápění, značku a kvalitu kotle, úpravu podlah v kuchyni, chodbě a obytných...
Ceny panelových bytů jdou dolů, Deníky Bohemia a Moravia, 20.9.2004
Ceny panelových bytů jdou dolů

Před vstupem do EU se řada lidí domnívala, že dojde k výraznému růstu cen u nemovitostí. Očekávaný růst však nenastal, naopak došlo spíše ke snižování cen.
Již od září minulého roku lze pozorovat výrazný pokles a to zejména u panelových bytů. Ti lidé, co zamýšleli byt, uspíšili svá rozhodnutí o několik měsíců. Proto vysoká cena nabízených panelových bytů...
Trh s domy se po létě opět rozjíždí, Lidové noviny, příloha Bydlení, 31.8.2004
Právě nastává nejvýhodnější období pro prodej nebo koupi rodinného domu. Od září do listopadu realitní trh s těmito nemovitostmi totiž opět ožívá. V době léta nebo zimy se domy prodávají nejhůře. Dalším vhodným obdobím je pak jaro.

Velký vliv na realitní trh s rodinnými domy má počasí. Dlouhodobě špatné počasí nebo naopak velká letní vedra zájem o obchodování snižují. „Zájem je menší...
Panelové byty po vstupu do EU zlevnily, Lidové noviny, příloha Bydlení, 24.8.2004
Očekávaný růst cen nemovitostí nepřišel. Čtyři měsíce po vstupu České republiky do Evropské unie totiž klesly ceny panelových bytů ve větších městech o statisíce korun. Kupující tak nyní nejen ušetří, ale mají i daleko větší výběr vhodné nemovitosti.

Bublina cenově nadhodnocených nemovitostí splaskla. Ceny prudce klesly ze svého vrcholu, kam se dostaly kvůli spekulativním obchodům v...
Financování nemovitosti dobře promyslete, deníky Bohemia a Moravia, Peníze a my, 2.8. 2004
Zabezpečení financování nemovitosti patří mezi nejčastěji řešené problémy při jejím pořízení. Jistou možností je využití hypotečních úvěrů, zde je však nutné znát určitá kriteria, abychom zvolili správně. Jak vybrat tu nejvhodnější banku a zvolit optimální úrokovou sazbou jsme se ptali finanční poradkyně společnosti Nejlepší bydlení Pavly Staňkové.

Jak je to tedy s výší úrokových...
Co ovlivňuje trh s nemovitostmi, deníky Bohemia a Moravia, Peníze a my, 12.7.2004
Situace na trhu s nemovitostmi je v různých regionech ČR velmi odlišná. Na vývoj jednotlivých regionálních trhů s nemovitostmi mají vliv zejména socioekonomické předpoklady regionu, jako je výše průměrné mzdy, nezaměstnanosti nebo i celkové zvyklosti bydlení.
Díky našim zkušenostem máme možnost porovnávat vývoj na trhu s nemovitostmi ve třech největších městech ČR – Praze, Brně, Ostravě a...
Možnosti získání bydlení, ČRo 1, Radiožurnál, 30.6.2004
Chcete si pořídit bydlení, ale koupi vlastního bytu si nemůžete dovolit? Pak je vaší jedinou možností pronájem bytu a to buď od soukromého majitele nebo od obce. Jak v takových případech postupovat a co dělat, když vám stávající pronajatý byt přestane vyhovovat a chcete požádat o výměnu jsme si povídali s Tomášem Olšarem z realitní kanceláře Nejlepší bydlení.

Jsou lidé, kteří na...
Vyplatí se investice před prodejem, Rovnost, Peníze a my, 28.6.2004
Řada lidí, kteří prodávají byt, se před tím pouští do jeho rekonstrukce. Nákladné investice do oprav se ale nemusí vždycky úplně vyplatit. V některých případech může majitel bytu na prodeji dokonce i prodělat. Do jakých úprav se nevyplatí pouštět a které jsou naopak žádoucí?
Odpovědi na naše otázky nám poskytl Ing. Tomáš Olšar, ředitel pobočky RK Nejlepší bydlení v Praze.

Jakou roli...
Koupě a prodej nemovitosti má své úskalí, deníky Bohema a Moravia, Peníze a my, 7.6.2004
Ať už prodáváte nemovitost sami nebo přes realitní kancelář, vždy je dobré znát základní pravidla jak postupovat v situaci, kdy jste se již domluvili s někým na prodeji nebo koupi nemovitosti. Tehdy začíná důležitá fáze, jak proplout přes úskalí právního a administrativního zajištění převodu nemovitosti ze stávajícího vlastníka na vlastníka budoucího. Na naše otázky odpovídal Ing. Vladimír...
Novostavba nebo starší cihlový byt? deníky Bohemia a Moravia, Peníze a my, 21.6.2004
Cihlové domy, které u nás pocházejí převážně z předválečného období, mají zpravidla všechny parametry, co má dům z architektonického hlediska obsahovat. Zejména kvůli pevnému zdivu jsou také více vyhledávanější než domy panelové. V posledních letech roste však také zájem o bydlení v nově stavěných bytových domech, jejichž výstavba neustále roste.
Podle údajů Českého statistického úřadu vzrostl...
Provize a realitní kanceláře, Český rozhlas Radiožurnál, 29. 4. 2004
Svěřit prodej nebo koupi nemovitosti do rukou odborníků má své výhody. Je to nejen pohodlnější, ale často také bezpečnější. A to si začíná uvědomovat stále více lidí. I proto je dnes už naprosto běžné, že prodávající nebo ti, kteří chtějí koupit, využívají služeb realitních kanceláří. Redaktorka Silvie Králová zjišťovala, jak vysokou provizi si realitní makléř za zprostředkování takového obchodu...
Vstup do unie bydlení nezdraží, Rovnost, příloha Peníze a my, 26. 4. 2004
Několik týdnů před vstupem do Evropské unie se nenaplňuje předpoklad, že dramaticky zdraží nemovitosti v Česku. Český trh s byty napjatě očekává zlom. Po letech nepřetržitého růstu cen však předpokládáme mírný pokles. Ceny bytů by tak mohly už v nejbližší době následovat tržní nájemné, které už klesá několik měsíců za sebou.
Co může podle Vás být příčinou stagnace až mírného poklesu cen...
Jak dlouho se obvykle prodává nemovitost, Český rozhlas Radiožurnál, 8. 4. 2004
Rozdíly mezi požadovanými cenami v inzerátech a skutečnými hodnotami některých nabízených nemovitostí bývají občas propastné. To je často také důvod, proč se některé byty nebo rodinné domy nedaří prodat tak rychle, jak by si jejich majitelé představovali. Jak dlouho obvykle trvá prodej běžné nepředražené nemovitosti a jaké další faktory ovlivňují dobu prodeje zjišťovala redaktorka Silvie...
Družstevní versus osobní vlastnictví, právní formy, pro a proti, Právo, 6. 4. 2004
Rozdíl mezi osobním a družstevním vlastnictvím není na první pohled příliš patrný.
Základní rozdíl mezi oběma druhy vlastnictví spočívá v tom, že nemovitost v osobním vlastnictví je výhradně v našem vlastnictví a s osobním vlastnictvím jako takovým můžeme manipulovat podle naší vůle a bez omezení. Naproti tomu družstevní vlastnictví je forma kolektivního vlastnictví, kde sice bydlíme jakoby ve...
Cihlové domy, Český rozhlas Radiožurnál, 17. 3. 2004
Cihlové domy, byť třeba z předválečného období, mají vše, co má dům z architektonického hlediska obsahovat. Jsou proto o poznání hezčí a také vyhledávanější než panelové. V posledních letech ale roste zájem také o bydlení v nově stavěných bytových domech. Jaké výhody a nevýhody mají starší cihlové domy oproti těm novějším zjišťovala redaktorka Silvie Králová.

Bytová výstavba nových cihlových...
Panelové byty prý letos zlevní až o pětinu, Lidové noviny, příloha Bydlení, 16. 3. 2004
Kdo počkal s koupí panelového bytu na letošní rok, ušetřil. Oproti loňskému roku totiž klesly ceny panelových bytů až o pětinu. A kdo si počká ještě chvíli, neprohloupí. Ceny prý budou i nadále klesat.
Ve všech větších městech naší republiky klesly ceny bytů v panelové zástavbě. Místy dokonce až o pětinu ceny, za kterou se prodávaly loni ve stejném období. „U větších bytů došlo ke snížení...
Trend ve vývoji cen nemovitostí ve velkých městech ČR, Český rozhlas Radiožurnál, 10. 3. 2004
Ceny bytů, rodinných domů nebo pozemků zajímají snad každého, kdo řeší, nebo někdy v životě řešil otázku bydlení. V každém z našich větších měst se ale vývoj trhu s nemovitostmi může více či méně lišit. V dnešním příspěvku, který připravila redaktorka Silvie Králová, se proto na trendy v cenách realit podíváme trochu podrobněji. Připomeneme si jejich vývoj v předešlých letech, nahlédneme...
Praha, Brno, Ostrava - současný stav, vývoj, odlišnosti, Právo, 9. 3. 2004
Situace na trhu s nemovitostmi je v různých regionech ČR velmi odlišná. Na vývoj jednotlivých regionálních trhů s nemovitostmi mají vliv zejména socioekonomické předpoklady regionu, jako je výše průměrné mzdy, nezaměstnanosti nebo i celkové návyky bydlení.
Naše realitní kancelář má díky svým pobočkám možnost porovnávat vývoj na trhu s nemovitostmi ve třech největších městech ČR – Praze,...
Drahé rekonstrukce se nemusí vyplatit, Lidové noviny, příloha Bydlení, 27. 2. 2004
Řada lidí, kteří prodávají byt se před tím pouští do jeho rekonstrukce. Nákladné investice do oprav se ale nemusí vždycky vrátit. Majitel bytu dokonce může na prodeji i prodělat. Do jakých úprav se nevyplatí pouštět a které jsou naopak žádoucí?

Mnoho majitelů bytů předpokládá, že čím větší a nákladnější rekonstrukci provedou, tím snadněji, rychleji a výhodněji byt nakonec prodají. Ne vždy je...
Ceny bytů, domů a pozemků neporostou, Moravsko-slezský deník, 25. 2. 2004
Ostrava - Vstup Česka do Evropské unie zřejmě nijak výrazně nezahýbe s cenami nemovitostí v Moravskoslezském kraji. Realitní makléři se sice domnívají, že byty, pozemky a rodinné domy budou možná dražší, nicméně růst cen bude pomalý a neměl by být nijak dramatický.
Ceny bytů v kraji vyšplhaly loni na historické maximum. Zatímco ještě před dvěma lety se dal třípokojový byt v centru Ostravy...
Ceny dobrých adres mají růst, Rovnost, příloha Ekonomika, 21. 1. 2004
Brno – Loni začali lidé v regionu ve větší míře nakupovat byty. Možná i proto, že se domnívali, že po vstupu do EU je to vhodná investice. Nahrává tomu i skutečnost, že výše nájemného je součástí politických programů koalice i opozice. Perspektivně je samozřejmě lepší, pokud člověk bydlí ve vlastní nemovitosti. Jenže musí mít prostředky k investici do koupě vlastního...
Úvěry: Hypotéky pro vyšší částky, stavební spoření pro nižší, Rovnost, příloha Svět realit, 16. 1. 2004
Závěr roku je určitou příležitostí, jak investovat své prostředky v souvislosti s bydlením.

V jakých případech je vhodné použít hypoteční úvěr? V čem se vlastně liší hypoteční úvěr od úvěru ze stavebního spoření?

Hypoteční úvěr je podle zákona o dluhopisech úvěr, který je poskytnut na investici do nemovitosti, která se nachází na území České republiky a je zajištěn zástavním právem k...
Dobrý poradce ušetří peníze, deník Rovnost, 20. 12. 2003
Zájemce o koupi bytu či rodinného domu stojí mimo jiné před problémem, jak si zajistit prostředky na tuto akci a jak získat informace o způsobech financování. Musí si také odpovědět na otázku, zda získat přehled u finančního poradce. Na tyto záležitosti odpovídá Mgr. Pavla Staňková, která se specializuje na investice do bydlení.

1. Jaké v současnosti existují možnosti financování...
Využijte příležitost na trhu, deník Rovnost, 5. 12. 2003
Ing. Dana Hermanová je finanční poradce internetového magazínu www.nejlepsibydleni.cz informujícího v oblasti stavebnictví, bydlení, realit a životního stylu.

Obyvatelé jižní Moravy jsou známí tím, že umí svoje finance dobře zúročit. Jaká je pro ně v současné době největší příležitost na trhu financí?

V současnosti je poslední příležitost zhodnotit své finanční prostředky velmi...